3€ nuolaida visiems užsakymams nuo 25€ su kodu PAVASARIS

Kaip megzti riešines?

riešinių mezgimo DIY (pasidaryk pati) pamokėlė

1/31/2024

rudos riesines
rudos riesines

Jums reikės: 

  • 2-3 vnt. virbalų 20 cm ilgio, 1,5 - 1,75 mm storio, pvz. "Addi" firmos;

  • švelnių labai plonų vilnos siūlų, pvz. "Merino Gold";

  • karoliukų, vienai porai riešinių reikia 1000 - 2000 vnt. priklauso nuo rašto intensyvumo, geriausiai tinka čekiškas biseris;

  • storo valo arba specialios adatos, skirtos karoliukams verti;

  • storos adatos, riešinės susiuvimui;

  • ir žinoma, išsirinkti / nusipiešti raštą, idėjų galite rasti internete;

Nuo ko pradėti?

Pirma, reikia išsirinkti arba nusipiešti patinkantį raštą. Raštą geriausia piešti ant languoto sąsiuvinio lapo, taip gerai matysis kur ir kada įmegzti karoliuką. Ten, kur bus karoliukas į langelį dedamas taškelis, tušti langeliai - tai tušti tarpeliai tarp mezginio akių. Ant languoto popieriaus bus lengviau susiskaičiuoti, kiek akių reikia išmegzti tarp karoliukų.

Kai jau raštas paruoštas, reikia susiskaičiuoti kiek karoliukų (kiekvienas taškelis - tai karoliukas) reikės vienai riešinei. Tuomet iš karto visą reikiamą vienai riešinei karoliukų skaičių susiverti ant siūlo (apie 600-800 vnt. karoliukų). Karoliukus galima verti naudojant storą valą arba su specialia karoliukų vėrimo adata. Storas valas perlenkiamas per pusę ir į jį "įdedamas" siūlas. Toliau ant valo veriam karoliuką ir jį perstumiam ant siūlo.

Atlikus šį žygdarbio vertą darbą galima pereiti prie lengvosios dalies ir pradėti megzti riešinę.

Jei sugalvojai išbandyti naują hobį ar tiesiog padovanoti sau ar mamai savo rankų darbo riešines, šiame įraše rasi detalų aprašymą, kaip megzti riešines.

Jau numegztas ir supakuotas riešines visuomet galite įsigyti ir Savanna.lt internetinėje parduotuvėje čia.

Kaip megzti riešines?

Riešinės mezgamos dviem plonais virbalais (1,5 - 1,75 mm). Ant virbalų reikia užmesti 55 - 70 akių, priklauso nuo norimo riešinės ilgio.

Mezgimo raštas labai paprastas - ripsas, t.y., visada mezgama gerosiomis akimis - numezgi eilutę gerosiomis akimis, apsuki virbalą ir vėl mezgi gerosiomis akimis. Gaunasi tankus gražus raštas.

Mezgant reikia pagal raštą įmegzti/atstumti karoliuką. Karoliukus įmezginėti reikia nuo pirmos mezgimo eilutės. Išmezgi akį, pristumi karoliuką, mezgi kitą akį, vėl karoliukas, vėl mezgama akis ir t.t. pagal raštą, kur reikia paliekami tarpai tarp karoliukų, t.y., mezgamos akys be pristumtų karoliukų. Karoliukai įmezgami tik iš vienos pusės, tai reiškia, kad pirmą eilutę mezgant, karoliukai įmezgami, o mezgant antrą eilutę atgal karoliukų neįmezgame. Taip gaunasi, kad karoliukus įmezgame tik kas antroje eilutėje.

Riešinė mezgama 15 - 17 cm, t.y., pagal jūsų riešo apimtį. Numezgus reikiamą ilgį riešinė susiuvama (paaišknta žemiau) ir pagaliau gaunamas galutinis rezultatas.

Kaip megzti nykštį?

Patogiausia nykštį megzti riešinės viduryje, t.y., mezginio kvadratėlio viduryje. Pvz., riešinę megzsite 16 cm ilgio, tai nykštį patogiausia daryti numezgus 8 cm mezginio, taip susiuvimo linija bus išorinėje plaštakos pusėje ir riešinės raštas gražiai žiūrėsis.

Taigi, nusimezgėme 8 cm mezginio ir norime megzti nykštį. Nuo riešinės krašto mezgame 13 - 15 akių ir jas paliekame ant virbalo, kol baigsime megzti nykštį. Imame trečią virbalą ir mezgame toliau kitas 13 akių, tada 14-tą akį apkabiname siūlu (aiškiau matosi nuotraukose apačioje).

Kaip tas "apkabinimas" vyksta: 13 akių išmezgu, 14-tą akį persikeliu ant virbalo, bet neišmezgu. Virbalą apsuku, o siūlą perkeliu į galinę pusę, taip siūlu lyg ir "apkabinama" kraštinė akis, ir ją, tokią "apkabintą" ir neišmegztą, perkeliu ant kito virbalo ir toliau mezgu kitas akis.

Ir taip kiekvienoje eilutėje "apkabiname" paskutinę akį, kol "apkabiname" 10 akių - tai nykščio vidurys. Galima megzti bei "apkabinti" ir daugiau akių, jei nykštys kiek storesnis. Toliau mezgame taip pat, tik "apkabiname" vis po artimesnę akį, kol sugrįžtame prie nykščio pradinių 13-kos akių. Tada išsimezgame pradžioje ants atskiro virbalo paliktas 13 - 15 akių ir toliau riešines mezgame įprastai.

Taip gaunasi graži išnešta nykščio skylė/ausis. Pradėk megzti ir pamatysi, kaip viskas mezgasi daug lengviau nei skaitosi :)

Kaip gražiai susiūti riešines?

Gražiai susiūti / užbaigti riešines yra net keletas būdų. Pasidalinsiu pačiu paprasčiausiu ir lengviausiu, kurį naudoju ir pati.

Taigi, kai numezgu reikiamą riešinės ilgį pagal riešo plotį, mezginio neužbaigiu, t.y., nedarau kraštelio, o palieku išmegztas akis ant virbalo. Megzti baigiu taip, kad pražios siūlas ir pabaigos siūlas būtų skirtingose pusėse (vėliau susiuvus juos surišu). Riešinę sulenkiu blogąja puse į vidų. Imu storą adatą, į ją veriu pražios siūlą ir gražiai susiuvu riešinę. Adatą kišu per mezginio pradžios kraštelio pynę ir vieną mezginio akį ir ją nuimu nuo virbalo. Taip siuvu iki riešinės vidurio, o tuomet tą patį padarau iš kitos pusės su pabaigos siūlu. Šiems siūlams susitikus, juos surišu ir gražiai paslepiu siūlų galiukus mezginyje. Štai ir viskas, gaunasi graži nejuntama siūlė.

Riešinių priežiūra

Riešines galima skalbti tik rankomis ne per karštame vandenyje (30°C) su švelniu skystu muilu lengvais paspaudimais, negręžti ir nedžiovinti džiovyklėje. Rekomenduojama džiovinti horizontalioje padėtyje, toliau nuo šilumos šaltinio. Kadangi riešinės yra mezgamos iš vilnos ir akrilo siūlo, tad ir priežiūra taikoma tokia pat, kaip vilnos siūlų mezginiams.

boho ethnic arrow
boho ethnic arrow

- stay warm and cozy -

♡︎

Su meile numegztas ir supakuotas riešines galite įsigyti ir Savanna.lt internetinėje parduotuvėje čia.